Сряда, 28 Сеп 2022

„Лудогорец II” не пожали „Локо” и отложи развръзката в дъното на Втора лига

11.05.2021 20:46

Дубълът на шампионите не даде шанс на гонооряховския „Локомотив” да се измъкне от дъното и остави „железничарите” в мъчително очакване на развръзката сред изпадащите от Втора лига. „Лудогорец II” победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Втора професионална лига. Срещата се изигра в шампионския комплекс „Гнездото на орлите” в Разград. Домакините откриха още в петата минута чрез Бранимир Костадинов, а секунди преди края на мача Георги Чукалов оформи крайното 2:0.

С победата си „орлите” изместиха „Септември” от третата позиция в класирането, докато „Локомотив” (ГО) остава на линията на изпадащите с 24 точки. С точка по-надолу, но и с една среща по-малко е „Нефтохимик”. Бургазлии играят в четвъртък със „Созопол” и имат шанс да свалят „локомотивци” до последното свободно място, останало за изпадащите от Втора лига.

ЛОКО ГО: Християн Христов, Димо Атанасов, Иван Пенев (28 - Янислав Цачев), Стефан Иванов, Тодор Таушанов, Петко Цанков, Александър Стефанов, Джунейт Яшар (46 - Тодор Бакърджиев), Виктор Митев, Даниел Стоянов, Владислав Мирчев. Треньор: Георги Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Велислав Минков, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Георги Вълчев, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Петър Георгиев. Треньор: Тодор Живондов.