Неделя, 02 Oct 2022

„Локомотив” загуби в Пазарджик с 1:2

19.04.2021 18:42

„Локомотив” загуби гостуването си в Пазарджик в мач от 28-ия кръг на Втора лига, след като поведе, но допусна обрат. В самия край на мача червен картон получи Петко Цанков и ще пропусне следващия кръг.

„Хебър” можеше да поведе още в 7-ата минута. Християн Христов не успя да улови удар на Игнатов. Търтов бе на път да стигне първи до топката, но беше изблъскан в гръб от Даниел Стоянов, за което Валентин Станчев отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Живко Петков обаче разтресе напречната греда.

В 36-ата вратарят на домакините фаулира в наказателното си поле Владислав Мирчев. Самият Мирчев беше точен от бялата точка и „Локомотив” поведе с 0:1.

„Хебър” изравни в 52-ата минута чрез Живко Петков.

В 59-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Октай Хамдиев стреля извън наказателното поле. Топката рикошира в крака на Петко Цанков и влетя в мрежата за 2:1.

В 89-ата гостите останаха с човек по-малко. Петко Цанков удари с лакът при борба за висока топка Игнатов. За това той получи втори жълт и съответно червен картон.

ЛОКОМОТИВ (ГО): Християн Христов, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Димо Атанасов, Петър Чалъков, Янислав Цачев, Джунейт Яшар, Александър Стефанов, Владислав Мирчев, Виктор Митев

ХЕБЪР: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Николай Дичев, Тодор Гочев, Георги Каракашев, Красимир Илиев, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Октай Хамдиев, Живко Петков