Вторник, 27 Сеп 2022

„Локо” падна с 0:3 в Своге

05.12.2020 16:02

Новакът в професионалния футбол „Спортист” (Своге) нанесе тежка загуба на „Локомотив” в мач от XVI кръг на Втора лига. Набралият скорост тим на домакините, в който половината играчи са минали през горнооряховския „Локомотив”, вкара три безответни гола на „железничарите”. Това е шеста поредна победа за „шоколадите” в последните седем мача за първенството. Докато за „Локо” е втора поредна загуба.

Мачът започна равностойно с няколко добри атаки към двете врати, но без чисти голови положения. Постепенно футболистите на Ивайло Василев наложиха териториален натиск и успяха да притиснат съперника. В няколко ситуации само последния пас не позволи на домакините да стигнат до завършващ удар в очертанията на вратата на Християн Христов.

Резултатът бе открит от Томи Костадинов, изпълнил точно дузпа в 35-та минута. Веднага след подновяването на играта през втората част бившият „локомотивец” Айкут Рамадан покачи на 2:0. Отново той бе над всички в 59-та минута, когато оформи крайното 3:0.

След третото попадение гостите от Горна Оряховица опитаха натиск, но Стефано Кунчев (също бивш играч на „Локо”) ги отказа с няколко чудесни намеси.

СПОРТИСТ – ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0

1:0 Томи Костадинов 35-дузпа, 2:0 Айкут Рамадан 47, 3:0 Айкут Рамадан 59

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Иво Харизанов, Ваньо Иванов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Томи Костадинов (78 – Калоян Стефанов), Джулио Чарлов, Кристиян Кочилов, Айкут Рамадан, Григор Долапчиев, Деян Христов

ЛОКОМОТИВ ГО: Християн Христов, Иван Иванов, Кристиян Райчев, Даниел Стоянов, Румен Гьонов, Петко Цанков, Виктор Митев, Александър Стефанов (84 – Тодор Бакърджиев), Джунейт Яшар, Петър Чалъков, Владислав Мирчев