Празник, посветен на здравето, активния начин на живот и превенция на зависимостите се проведе в парк „Дружба“ във Велико Търново. Инициативата под надслов „Инвестирай в здравето, не в наркотиците“ организираха заедно Местната комисия за борба с трафик на хора, Превантивния информационен център по наркомании и РЗИ – Велико Търново.
Деца и младежи въртяха колело на късмета, участваха в демонстрации с пушещата кукла Сю, с алкооила и указваха първа помощ, имаше още много индивидуални предизвикателства, отборни игри, викторини, кръстословици и други.
„Нека заедно покажем, че здравословният начин на живот е най-добрият избор за нашето бъдеще!“, призоваха организаторите и благодариха на всички, които участваха в инициативата.
Посланието към великотърновци беше „Избирам здравето! Моето бъдеще е без зависимости!“.
24°C










--700.jpg)


