Горна Оряховица Предимно облачно 25°C
сряда, 24 юни 2026
Велико Търново Общество

Директорът на болницата благодари на директора на полицията за оказано съдействие

  24.06.2026 11:25  
Директорът на болницата благодари на директора на полицията за оказано съдействие

Благодарствен адрес до директора на ОДМВР - Велико Търново старши комисар Мариян Лонгинов изпрати д-р Даниел Илиев, изпълнителен директор на МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“ и д-р Пенка Луканчевска, началник на Спешно отделение към болницата. Повод за изразената признателност са бързите и адекватни действия на служителите от полицейските управления в Горна Оряховица и Велико Търново, които са били на дежурство в нощта на 19 юни 2026 г.

В изключително напрегната ситуация, възникнала същата нощ, след тежка катастрофа с непълнолетни в Горна Оряховица и благодарение на отличната координация между институциите са били създадени необходимите условия за навременно оказване на медицинска помощ и спасяване на човешки животи.

В писмото болничните ръководители изразяват уважението си към професионализма, отдадеността и хладнокръвието на полицейските служители.

В моменти като този проличава истинското значение на професиите, посветени на служба в името на хората, са посочили още в писмото си двамата болнични ръководители.