Ректорът на Великотърновския университет проф. д-р Димитър Димитров бе удостоен с престижното международно отличие „ERASMUS Academic Minister“ в рамките на 22. Международен конгрес и изложение по програма „Еразъм+“ (ERACON 2026).
Наградата се присъжда на проф. Димитров за изключителен принос към развитието и утвърждаването на програма „Еразъм+“ във висшето образование и е признание за дългогодишната му активна работа като институционален координатор по програмата.
Наградата бе връчена от г-н Йоханес Герингер, представител на Европейската комисия, Генерална дирекция „Образование, младеж, спорт и култура“, отдел „Висше образование“, програма „Еразъм+“.
ERACON е сред най-престижните международни форуми, посветени на програмата „Еразъм+“. Всяка година той събира представители на университети, координатори, експерти и институционални лидери от различни държави, които обменят добри практики, обсъждат актуални тенденции и развиват нови възможности за международно партньорство.
28°C













