Горна Оряховица Предимно облачно 25°C
вторник, 23 юни 2026
Велико Търново Спорт

„Здравето е ценност, която заслужава да бъде пазена всеки ден“, ни напомниха ученици от Велико Търново

  23.06.2026 09:26  
„Здравето е ценност, която заслужава да бъде пазена всеки ден“, ни напомниха ученици от Велико Търново

В навечерието на Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества – 16 юни, ученици от Професионалната гимназия по архитектура, строителство и геодезия „Ангел Попов“ във Велико Търново беше домакин на образователни игри, част от дейностите по проект „Мисия здраве“ в рамките на XVII издание на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето“.

Целта на инициативата е формиране на положително отношение към здравословния начин на живот и въздържанието от употреба на психоактивни вещества, както и развитие на екипен дух, логическо мислене, бързина, концентрация и знания.

В надпреварата участваха четири отбора ученици от VIII клас, всеки с по четирима участници, които демонстрираха отлични познания и умения по теми, свързани с тютюнопушенето, употребата на алкохол и наркотични вещества, както и със значението на добрата физическа активност за поддържане на здравето.

С активното участие и ентусиазма на учениците инициативата отправи силно послание, че здравето е ценност, която заслужава да бъде пазена всеки ден.


Последни новини

Анкета

Съгласни ли сте горнооряховската МБАЛ "Св. Иван Рилски" да бъде включена в плана за приватизация?


Резултати