В навечерието на Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества – 16 юни, ученици от Професионалната гимназия по архитектура, строителство и геодезия „Ангел Попов“ във Велико Търново беше домакин на образователни игри, част от дейностите по проект „Мисия здраве“ в рамките на XVII издание на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето“.
Целта на инициативата е формиране на положително отношение към здравословния начин на живот и въздържанието от употреба на психоактивни вещества, както и развитие на екипен дух, логическо мислене, бързина, концентрация и знания.
В надпреварата участваха четири отбора ученици от VIII клас, всеки с по четирима участници, които демонстрираха отлични познания и умения по теми, свързани с тютюнопушенето, употребата на алкохол и наркотични вещества, както и със значението на добрата физическа активност за поддържане на здравето.
С активното участие и ентусиазма на учениците инициативата отправи силно послание, че здравето е ценност, която заслужава да бъде пазена всеки ден.
25°C












