С решение на правителството Община Велико Търново получава имот - частна държавна собственост за нуждите на Младежки дом - Велико Търново. Той представлява седем стаи в сграда № 1 на ул. „Христо Ботев“ № 15 в град Велико Търново. Имотът ще бъде използван за ателиета по керамика, изобразително изкуство, танцови и балетни формации, класове по пиано и цигулка. Ще се даде също и възможност за обособяване на помещение за младежки дейности и инициативи.
Предвидено е областният управител на област Велико Търново да сключи договор с кмета на община Велико Търново за прехвърляне правото на собственост, а кметът да състави акт за публична общинска собственост за имота. При нереализиране на мероприятията до 5 години от придобиването му общината ще трябва да го прехвърли на държавата.
26°C






