Ефирна изложба, сътворена от майсторските ръце на Иван Маринов, Маргарита Бонева и Кремена Димитрова може да се види в Етнографски музей – Долна Оряховица от днес до средата на октомври.
Откриването й, в което се включиха кметът на града Веско Ирибаджаков и директорът на Исторически музей – Горна Оряховица Пламен Мадемов, стана част от празничната програма, посветена на 51-та година от обявяването на Долна Оряховица за град.
Десетки гости на празнуващия град и приятели на майсторите видяха изящните им творби, някои от които се показват за първи път, а други са направени специално за изложбата.
Красотите, изложени в залата на Музея, са обединени под заглавието „Бродирани картини на Иван Маринов и приятели“.
В изложбата са включени 19 бродирани картини на Иван Маринов, в които той прави точни възстановки на автентични народни носии от различни фолклорни области. Последната му творба е женска носия от Елховско, която се показва за първи път пред публика.
Маргарита Бонева участва в изложбата с три картини, изпълнени с техниката на совалковата бродерия. Тя показва носия от Сливенско и две носии от Търновския регион, които са правени специално за изложбата.
Точна възстановка на женски тъкан колан от Горнооряховско показва Кремена Димитрова.
Гостите на изложбата могат да видят още бижута и аксесоари, изработени от тримата майстори.