Вторник, 30 Апр 2024

ТК „Инвикта“ е отборен шампион на Държавното по таекуондо

08.04.2024 18:06

Горнооряховският клуб „Инвикта“ постигна исторически успех на тазгодишното Държавно първенство по таекуондо, ставайки отборен шампион за юноши и девойки, мъже и жени. Състезателите на „Инвикта“ спечелиха 11 медала, четири от които златни.

Държавното първенство се проведе в Дупница с участието на над 1200 състезатели от 35 клуба. Организатори са местният клуб ТК „Гладиатор“ и Федерацията по таекуондо. Битките в двата дни предизвикаха и рекорден зрителски интерес, а гости на откриването бяха много спортни величия, политици и държавници.

В първия ден на първенството битките бяха в дисциплина спаринг – кадети, мъже и жени, пумсе и техническо чупене. Във втория състезателен ден на татамито излязоха деца клас А и Б, юноши и девойки в дисциплина спаринг.

Клуб „Инвикта“ постигна най-големият успех в своята история, ставайки отборен шампион.

Златен семеен дубъл постигнаха Ивайло Цвятков, който стана първи в кат. +80 кг при мъжете след две безапелационни победи и дъщеря му Ивона – първа при девойките в категория 63 кг, клас А.

Йоана Димитрова е шампион при девойки, кат. 51 кг, където тя показа завидна игра и хъс и успя да отстрани безпроблемно своите съпернички по пътя за златните медали. Отлично се представи и Амина Абду в кат. 55 кг, девойки, която също завоюва златния медал.

При мъжете в кат. 73 кг, клас Б, Петър Петров стана вицерепубликански шампион, показвайки много добра игра. Истински фурор направи топ състезателят на клуба Ивайло Йорданов при юношите в категория 51 кг, клас А. Той демонстрира завидни майсторски умения и изнесе открит урок на публиката като доминираше тотално над своите противници до финала.

Малко късмет не му достига да стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка и остана със сребърния медал. Вицешампион в своята категория юноши +73 кг стана и Димитър Бузов след две убедителни победи и загуба с малка разлика на финала той завоюва сребърния медал.

Бронзови медалисти и с добри заявки за бъдещото си спортно развитие станаха Иван Петков - юноши +73 кг, Радослав Рачев – юноши, 48 кг, клас Б, Ина Рачева – деца, 42 кг, клас Б. Най-малкият състезател на клуба Александър Алексиев - 33 кг, който със своята технична игра показа на много по-опитни противници от него, че изобщо не е за подценяване.

При жените в категория 57 кг, клас А, Татяна Иванова се изправи срещу много силна национална състезателка и въпреки трудностите, които срещна, се представи достойно. Малшанс раздели Александър Ангелов в категорията 73 кг от по-челните класирания. Макар и с малък състезателен опит, той показва все по добри резултати.

Отборът беше воден от старши треньора и майстор на спорта Стефан Купичков и младши треньора Пламен Николаев, които останаха много доволни от резултатите на своите състезатели. Гордеем се със състезателите на клуба и това, което постигнаха, предстоят ни много победи и занапред, коментираха двамата треньори.