Сряда, 21 Фев 2024
            
Свищов Спорт

В Свищов бяха отличени победителите в общинските ученически игри 2023-2024

  30.01.2024 08:06
В Свищов бяха отличени победителите в общинските ученически игри 2023-2024

В Свищов се проведе заключителната част от тазгодишните общински ученически игри, провели се през 2023 и началото на 2024 година. Общинските ученически игри са част от програмата на Министерство на образованието и науката и се провеждат в три кръга по правила, определени от министерството. Отчитането на резултатите от провелите се състезания между училищните отбори в общината и награждаването им се проведе в спортен комплекс „Свищов“, а в ученически игри се включиха отбори по волейбол, баскетбол, хандбал, шахмат, тенис на маса и футбол.

Във всеки един от тези спортове отборите бяха разделени на възрастови категории, а във всяка възрастова категория на съответната дисциплина бяха връчени съответно награди за първо, второ и трето място.

Приветствие към младите спортни таланти на Свищов и към техните треньори отправи кметът на община Свищов д-р Генчо Генчев.

Отличените ученически отбори бяха наградени както следва:

 

ВОЛЕЙБОЛ

Категория момичета 5-7 клас

3. СУ Николай Катранов

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Цветан Радославов

 

Категория момчета 5-7 клас

3. СУ Николай Катранов

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Цветан Радославов

 

Категория девойки 8-10 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Цветан Радославов

 

Категория юноши 8-10 клас

4. ПДТГ Димитър Хадживасилев (Грамота за участие)

3. СУ Димитър Благоев

2. СПГ Алеко Константинов

1. СУ Цветан Радославов

 

Категория девойки 11-12 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Димитър Благоев

 

Категория юноши 11-12 клас

5. ПДТГ Димитър Хадживасилев (Грамота за участие)

4. СУ Николай Катранов (Грамота за участие)

3. СПГ Алеко Константинов

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Димитър Благоев

 

БАСКЕТБОЛ

Категория момичета 5-7 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Николай Катранов

1. СУ Димитър Благоев

 

Категория юноши 8-10 клас

3. няма класиран отбор

2. ПДТГ Димитър Хадживасилев

1. СУ Димитър Благоев

 

Категория юноши 11-12 клас

3. ПДТГ Димитър Хадживасилев

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Димитър Благоев

 

ХАНДБАЛ

Категория момчета 5-7 клас

1. СУ Николай Катранов

 

Категория момичета 5-7 клас

1. СУ Николай Катранов

 

Категория юноши 8-10 клас

1. СУ Николай Катранов

 

Категория девойки 8-10 клас

1. СУ Николай Катранов

 

Категория юноши 11-12 клас

1. СУ Николай Катранов

 

Категория девойки 11-12 клас

1. СУ Николай Катранов

 

ШАХМАТ

Категория 5-7 клас

3. ОУ Филип Сакелариевич

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Николай Катранов

 

Категория 8-10 клас

3. СПГ Алеко Константинов

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Николай Катрнов

 

Категория 11-12 клас

3. СУ Цветан Радославов

2. СПГ Алеко Константинов

1. СУ Николай Катранов

 

ТЕНИС НА МАСА

Категория момчета 5-7 клас

3. СУ Димитър Благоев

2. СУ Цветан Радославов

1. СУ Николай Катранов

 

Категория момичета 5-7 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Николай Катранов

 

Категория юноши 8-10 клас

3. СПГ Алеко Константинов

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Николай Катранов

 

Категория девойки 8-10 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Николай Катранов

Категория юноши 11-12 клас

3. СУ Цветан Радославов

2. СУ Димитър Благоев

1. СУ Николай Катранов

 

Категория девойки 11-12 клас

3. няма класиран отбор

2. СУ Николай Катранов

1. СУ Димитър Благоев

 

ФУТБОЛ

Категория момчета 5-7 клас

4. ОУ Филип Сакелариевич (Грамота за участие)

3. ОУ Св. св. Кирил и Методий, с. Овча могила

2. СУ Николай Катранов

1. СУ Димитър Благоев

 

Категория юноши 8-10 клас

3. няма класиран отбор

2. ПДТГ Димитър Хадживасилев

1. СПГ Алеко Константинов

 

Категория юноши 11-12 клас

3. СПГ Алеко Константинов

2. ПДТГ Димитър Хадживасилев

1. СУ Димитър Благоев

сн. в. "Дунавско дело"

 


Ключови думи
ученически игри
Последни
Седмицата
Анкета