Понеделник, 11 Мар 2024

Хандбалният „Локомотив” приключи годината с победа и като лидер в „А” РХГ

10.12.2023 15:20

В „ОЗК Арена Бяла” „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи „Добруджа” (Добрич) с 39:25 (20:10) в мач от IX кръг на първенството на елитната хандбална група.

Още след първия съдийски сигнал „железничарите“ наложиха волята си и диктуваха събитията на терена. Бележеха с лекота и до средата на полувремето поведоха с 12:4. До края продължиха да диктуват събитията на терена и се оттеглиха на почивката с преднина от десет гола 20:10.

Втората част състезателите на Йордан Димитров след серия от попадения затвърдиха превъзходството си. Това обезвери гостите, които постепенно намалиха темпото и доиграха мача за крайното 39:25.

След този успех „локомотивци“ остават начело във временното класиране с 15 т. след седем победи и едно равенство.

Отборът на ХК „Локомотив”: Георги Маринов, Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Кристиян Йорданов, Любен Иванов, Георги Кръстев , Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Михаил Пенев , Любослав Димитров, Станислав Добрев.