Събота, 09 Мар 2024
            
Горна Оряховица Спорт

Митко Минов запази купата „Никола Петров“ за Горна Оряховица

  09.12.2023 16:54
Митко Минов запази купата „Никола Петров“ за Горна Оряховица

Митко Минов от СКБ „Локомотив“, който стана шампион в най-леката категория, спечели и голямата купа от турнира „Никола Петров“. Другите две купи за най-техничен и най-резултатен състезател бяха за Симеон Великов от клуб „Симеон Щерев – Левски“ (София) и Давид Петров от „Олимпиец“ (Търговище).

С връчването на купите приключи и турнирът, посветен на 150 години от рождението на Никола Петров и 50 години от откриването на залата, носеща неговото име. На двата тепиха в залата в Горна Оряховица излязоха 134 състезатели от 28 клуба, два от които от Северна Македония и Турция.

Турнирът е за деца I и II група. Бяха раздадени общо 16 комплекта медали, а всички медалисти получиха и книга „150 години Никола Петров“. В награждаването се включиха световни и европейски шампиони като Явор Янакиев, Иво Ангелов, Димитър Кумчев, както и треньорите на победителите, зам. кметът Петя Иванова, президентът на СКБ „Локомотив“ Цветан Зеленков, директорът на ОП МДСИП инж. Петя Богданова.

В I група се състезаваха деца, родени 2013-2014 г. И победителите са:

Кат. 26 кг

1.Митко Минов „Локомотив“ (Горна Оряховица)

2.Момчил Драганов „Локомотив“ (Горна Оряховица)

3.Хасан Шаибов „Борба“ (Шумен)

3.Вокил Георгиев „Дан Колов“ (Севлиево)

Кат. 28 кг

1.Георги Владимиров „Царевец Етър 93“ (Велико Търново)

2.Йордан Миланов „Локомотив“ (Горна Оряховица)

3.Станислав Кирилов „Локомотив“ (Горна Оряховица)

3.Емануил Захариев  „Локомотив“ (Горна Оряховица)

Кат. 30 кг

1.Александър Владимиров „Царевец Етър 93“ (Велико Търново)

2.Валери Чупов „Енергетик“ (Гълъбово)

3.Боян Костадинов „Симеон Щерев - Левски“ (София)

3.Николай Геланлиев „Локомотив“ (Горна Оряховица)

Кат. 42 кг

1.Ивайло Вичев „Дан Колов“ (Севлиево)

2.Габриел Друмчев „Царевец Етър 93“ (Велико Търново)

3.Габриел Георгиев „Георги Вангелов“ (Раднево)

3.Даниел Василев „Черноморец“ (Бургас)

Деца II група, родени 2011-2012 г.

Кат. 30 кг

1.Tajar Regica СК „Лирия“ (Скопие, Северна Маскеднодия)

2.Мартин Попов „Локомотив“ Горна Оряховица

3.Любомир Панайотов „Борба и самбо“ Ямбол

3.Ивелин Костадинов „Локомотив“ (Горна Оряховица)

Кат. 32 кг

1.Симеон Великов „Симеон Щерев – Левски“ София

2.Радослав Стаменов „Олимпиец“ Търговище

3.Серхаят Христов „Лудогорец Паисиево“

3.Димитор Немцов АСК Сливен

Кат. 35 кг

1.Давид Петров „Олимпиец“ Търговище

2.Endrit Suleimani „Лирия“ Скопие

3.Дилян Караколев „Стефан Караджа“ Елхово

3.Живодар Славов „Енергетик“ Гълъбово

Кат. 38 кг

1.Даниел Маринов „Дан Колов“ Севлиево

2.Даниел Ников АСК Сливен

3.Слави Славов „Дан Колов“ Елена

3.Дейвид Димитров „Истър“ Тутракат

Кат. 42 кг

1.Светомир Георгиев АСК Сливен

2.Денис Халил „Царевец Етър 93“ Велико Търново

3.Емин Али „Черноморец“ Бургас

3.Мартин Димитров „Черноморец“ Бургас

Кат. 47 кг

1.Полат Бейти „Локомотив“ Русе

2.Даниел Димитров „Приморец“ Аксаково

3.Ефе Юмеров „Лудогорска слава“ Глоджево

3.Озан Топалов „Каолин 2000“ Глоджево

Кат. 53 кг

1.Ангел Стефанов „Олимпиец“ Търговище

2.Ахмет Чифти „Едирне“ Турция

3.Борислав Атанасов „Царевец Етър 93“ Велико Търново

3.Трифон Долчинков „Царевец Етър 93“ Велико Търново

Кат. 59 кг

1.Симеон Желев „Симеон Щерев – Левски“ София

2.Умут Нихат „Зекерие Гючлю“ Самуил

3.Каан Али „Олимпиец“ Търговище

3.Теодор Славов „Истър“ Тутракан

Кат. 66 кг

1.Кольо Колев АСК Сливен

2.Радослав Банчев „Приморец“ Аксаково

3.Дани Донев „Енергетик“ Гълъбово

3.Пламен Пламенов „Локомотив“ Горна Оряхаовица

Кат. +66 кг

1.Добромир Иванов „Олимпиец“ Търговище

2.Кристиян Рачев „Юнак Локомотив“ Русе

3.Йордан Недялков „Дан Колов“ Севлиево

3.Ефе Махмуд „Осман Дуралиев“ Исперих.

В единствената маска категория първото място е за Анелия Ангелова от „Локомотив“ Горна Оряховица, а съотборничката й Тияна Николова е втора.

 


Ключови думи
турнир по борба Никола Петров Горна Оряховица
Последни
Седмицата
Анкета