Сряда, 31 Яну 2024

„Академик” изненада „Локомотив” и отстрани от турнира за Аматьорската лига последния носител на купата

31.10.2023 20:35

Настоящият носител на купата на Аматьорската лига „Локомотив” (Горна Оряховица) отпадна изненадващо от новия турнир. Непознаващите загуба този сезон „железничари” загубиха с 1:3 областния финал от „Академик” (Свищов). Мачът се игра в крайдунавския град и завърши с доста грозни сцени, а гостите получиха и червен картон.

Срещата започна с гол за „Локомотив”, отбелязан от Даниел-Виктор Кънчев в 13-та минута. Домакините обаче направиха обрат през второто полувреме. Калоян Митев изравни в 63-ата минута. В 72-ата капитана Иван Ганев вкара от дузпа. Накрая Димитър Николов реализира третото попадение.