Събота, 06 Май 2023

„Локомотив“ и „Чирноломец“ (Попово) направиха 2:2 в контрола

04.02.2023 19:09

Четвъртата проверка за горнооряховския „Локомотив“ се изигра на терена в Долна Оряховица при тежки метеорологични условия и малко време за почивка след вчерашния мач с втородивизионния „Литекс“.

В този мач третият във временното класиране на Северозападна трета лига – „Локомотив“ (ГО) си изправи срещу четвъртия в Североизточна трета лига „Черноломец“ (Попово), играещ треньор на който е бившия голаджия на „железничарите“ Тихомир Кънев.

Мачът завърши 2:2, но равният резултат не отговаря точно на случилото се на терена. Дузпа за гостите в края на мача и пропуски ни лишиха от победа, коментират от щаба на домакините.

Контролата започна равностойно с лек превес на „Локомотив". В 12-та минута най-съобразителен се оказа опитният Тихомир Кънев от отбора на „Черноломец", който реализира с глава за 0:1. Последва натиск на „Локо" и в 43-та минута Георги Колев бе точен за 1:1, след асистенция на Янислав Цачев. При този резултат дойде и почивката.

През втората част на терена се появиха всички резерви, включително и младите момчета - Цветомир Иванов, Борислав Бъчваров (2006 г.), Ангел Паунов (2004 г.), Мартин Господинов (2007 г.). Кристиян Дечев (2005 г.) започна титуляр.

По-добрата игра на „Локо“ продължи. Равенството се запази до 70-тата минута, когато след пас на Ивайло Велчев, Янислав Цачев реализира за 2:1. Пет минути по-късно обаче „Черноломец" стигна до дузпа, която Тихомир Кънев реализира за крайното 2:2.

Стартов състав на „Локомотив“: Венцислав Димитров (В), Станимир Андреев, Али Ахмед, Стефан Иванов, Красен Трифонов, Явор Генчев, Даниел-Виктор Кънчев, Кристиян Дечев, Георги Колев, Янислав Цачев, Николай Иванов.

В игра влязоха Кристиян Райчев, Ивайло Велчев, Димитър Байдаков, Джихат Кямил, Александър Узунов, Цветомир Иванов (В), Борислав Бъчваров, Ангел Паунов, Мартин Господинов.