Събота, 22 Апр 2023

Хандбалният „Локомотив“ стартира с победа втория полусезон

21.01.2023 16:25

С мач между „Левски” (Левски) и „Локомотив” (Горна Оряховица) стартира втората част от първенството на елитната хандбална група. Мачът се игра в спортна зала „Христо Ботев” в Българене, като символичните домакини от „Левски“ поведоха с 1:0 още в първата атака. Последва размяна на голове и изравняване 4:4 в 5-та минута. След бързи пробиви „железничарите” отбелязаха серия от безответни попадения и до средата на първата част поведоха с 8:12. Постепенно наложиха волята си и диктуваха събитията до края на полувремето, завършило с преднина 15:20 за гостите.

Втората част състезателите на Йордан Димитров започнаха по-концентрирано и увеличиха разликата до десет гола 23:33. Това пречупи домакините, които доиграха срещата до крайното 29:40.

В останалите мачове от първия пролетен кръг „Чардафон” приема „Фрегата”. „Осъм” е домакин на „Спартак”. „Добруджа” - „Шумен-61” е последният двубой.

Тази вечер от 18:00 юношите до 16 г. играят полуфинал за купата на България срещу „Чардафон” в Габрово.

„Локо“: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любен Иванов, Исмет Хаджиев Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Станислав Добрев, Николай Генов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Кристиян Йорданов, Валентин Николов.