Понеделник, 26 Сеп 2022

Павликени Спорт

Георги Филев от ЦСКА спечели купа „Маринополци”, Теодор Тутеков от ШК „Асеневци” е най-добър при децата

30.05.2022 10:29

На 28 май в спортна зала „Йордан Петров - Графа” в Павликени се проведе седмото издание на международен шахматен турнир за купа „Маринополци”. Участие взеха 100 състезатели от над 30 града от цяла България, които изпълниха капацитета на залата. Турнирът важеше за международен рейтинг и градиране. Наградният фонд бе над 1000 лева, като освен парични награди за генералното класиране имаше награди по възрастови групи, награди в рейтинг категории и специални награди за децата от Община Павликени.

В надпреварата влязоха някои от най-известните и титулувани български шахматисти. Шампион в турнира стана Георги Филев от ЦСКА - София. Второто място е за международен майстор Цветан Стоянов от ШК „Чесбомб” -Пловдив. Трета остана международен майстор Елица Раева от ШК „Пристис” - Русе.

Най-добре представило се дете в турнира е младата надежда Теодор Тутеков от ШК „Асеневци”. От местния клуб „Маринополци” най-добре се представиха Денислав Христов, следван от Божидар Златанов и Пресиан Йорданов.

Шахмат Мариополци Теодор Тутеков ШК "Асеневци"