Събота, 01 Oct 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” разби „Миньор” в дербито на Втора лига

05.03.2022 18:50

„Етър“ разби с 3:0 „Миньор“ в дербито на Втора лига и се доближи на точка от първото място, като се откъсна на цели 6 т. от перничани. И трите гола паднаха след почивката, когато Ловре Кнежевич с две попадения реши мача, а Христо Димитров оформи класическата победа.

Преди срещата етърци излязоха с фланелки в подкрепа на кампанията „Спортът е дар“ за школите на „Етър“, „Ботев“ (Дебелец) и „Болярчета“. На почивката тениските се продаваха по 30 лв., а на стадиона имаше и три урни, в които феновете пускаха средства.

Мачът се игра на отличен терен, след като през седмицата служителите на „Спортни имоти“ и „Зелени системи“ изринаха тонове сняг. Агитките пък създадоха уникална атмосфера, която е запазена марка за стадион „Ивайло“.

„Етър“: Анатоли Господинов, Георги Александров (81 Атанас Кръстев), Здравко Илиев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Кольо Станев (81 Уилсън Фелипе), Николай Янков (67 Яни Пехливанов), Радослав Апостолов, Цветомир Тодоров (87 Кристиян Кънчев), Даниел Младенов (67 Христо Димитров), Ловре Кнежевич.