Четвъртък, 29 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” победи с 2:0 „Созопол”

29.08.2021 08:56

„Етър” взе с лекота 2:0 над „Созопол”, като отбеляза по един гол през двете полувремена. Така двете поредни домакинства донесоха две победи, и то без допуснат гол, а в последните си пет мача „болярите” имат 4 победи и едно реми, които ги изведоха само на точка от челната тройка в класирането.

Още в 5-ата минута Ради Апостолов отправи далечен удар, който вратарят улови. В 10-ата минута „Етър” поведе. Ромеш Ивей отляво центрира, Фемиа пропусна топката и тя попадна у излизащия фронтално към вратата Христо Димитров, който не сгреши – 1:0. После гостите за кратко овладяха играта и в 16-ата минута стигнаха до единственото си положение в мача – след центриране отляво Тютюков с глава нацели страничния стълб на Господинов.

В 66-ата минута падна и вторият гол. Кнежевич напредна и намери Ивей, който върна топката към Николас Фемиа и аржентинецът с прецизен удар вкара за 2:0. До края етърци се задоволиха с този развой, а гостите нямаха възможности и промяна в резултата не последва.

„Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Хосе Кордоба, Николай Дичев (74 Калоян Митев), Мариян Иванов, Николай Янков (62 Мартин Петков), Кольо Станев (46 Ловре Кнежевич), Ромеш Ивей, Радослав Апостолов, Николас Фемиа (85 Кристиян Кънчев), Христо Димитров (62 Христо Марков).