Петък, 07 Oct 2022

Младежите на „Локомотив“ със сребърни медали от Купа „България-БФХ“

27.02.2022 14:17

Хандбалистите до 19 г. на „Локомотив“ (Горна Оряховица) спечелиха сребърните медали от тазгодишното издание на Купа „България-БФХ“. След пресявките от квалификациите до финалите стигнаха четири отбори с изравнени възможности. В продължение на два дни в спортната зала на Първа езикова гимназия във Варна се изиграха шест мача между тимовете на ХК „Локомотив“ (Горна Оряховица), ХК „Спартак“ (Варна), ХК „Шумен-61“ (Шумен) и ХК „Локомотив“ (Мездра).

В първата си среща младите „железничари” отстъпиха на връстниците си от Шумен с 21:25 (12:15). В следващата победиха съименника „Локомотив“ (Мездра) с 25:22 (11:11). Шуменските младежи записаха втора победа над домакините и това им гарантира Купата, след като в първия си мач „Локомотив“ (Мездра) загуби от „Спартак“.

През вторият състезателен ден горнооряховските „локомотивци“ и „спартаклии“ трябваше да решат спора за останалите медали. В мач, изпълнен с множество обрати, „железничарите“ отстъпиха първото полувреме с 9:12. През втората част подобриха играта и успяха да изравнят. Минути преди края на мача постигнаха обрат, не отстъпиха инициативата и победиха с 24:20.

Божидар Симеонов от „Локомотив“ беше удостоен с приза за най-добър защитник. Комисията избра Емилиян Стефанов от „Спартак“ за най-добър вратар, а Андрей Жечев от „Шумен” стана голмайстор и най-полезен състезател на турнира.

„Много тежки мачове между равностойни отбори. Всеки можеше да спечели или загуби. Въпрос на шанс и спортен късмет. За това говорят и резултатите в срещите. За съжаление загубихме първия си мач и това ни коства Купата. Сребърните медали също са добро постижение. Поздравявам момчетата“, заяви треньорът на „Локомотив“ Йордан Димитров.

„Локо”: Любен Иванов, Кристиян Деянов, Кристиян Йорданов, Валентин Николов, Георги Кръстев, Златомир Колев, Димитър Недев, Стефан Георгиев, Стелян Димов, Божидар Симеонов, Валентин Василев, Пресиян Стоянов.