Понеделник, 26 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” срази шампиона „Шумен-61” и вече е едноличен лидер в „А” група

12.02.2022 18:43

Хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) спечели дербито от XIII кръг на „А” РХГ мъже и запазва лидерството във временното класиране. В спортна зала „Никола Петров” двата тима сътвориха истински хандбален празник. Двубоят беше изпъстрен с атрактивни отигравания и мъжки, но коректни сблъсъци, заслужили аплодисментите на публиката.

Още с първият съдийски сигнал двата отбора се вкопчиха в яка битка за всяка педя от терена и за всяка топка. Гостите първи откриха и поведоха с 1:3. Последваха силни моменти за домакините, които изравниха до 4:4 и постигнаха обрат 8:5. С три безответни гола шуменци възстановиха равновесието, 8:8 десет минути преди края на полувремето. В оставащите минути „железничарите” вдигнаха оборотите. Отбелязаха седем гола, срещу четири на противника и се прибраха на почивката при резултат 15:12.

За втората част хандбалистите на „Шумен-61” излязоха преобразени и бързо заличиха пасива, 15:15. Това не стъписа „локомотивци”. Невероятни спасявания на вратаря Георги Маринов дадоха шанс в нападение. Бързи пробиви, завършили с попадения, отново изпратиха домакините напред в резултата 19:15 в 45-та минута. Това внесе успокоение сред домакините. До края не изпуснаха инициативата и заслужено се поздравиха с победата 29:20 в края на мача.

„Бърз мач със здрави, мъжки сблъсъци. Въпреки това коректна игра, за което поздравявам и двата отбора. Имахме кадрови проблеми, но момчетата играха много мобилизирано. През по голямата част на мача контролираха играта и заслужено победиха. Поздравления!”, сподели треньорът Йордан Димитров.

След този мач „Локомотив” запазва лидерството в елитната хандбална група с 20 т. следван от „Шумен-61”, Спартак”(Варна) и „Пирин-64”(Гоце Делчев).

„Локомотив” ГО: Георги Маринов, Михаил Пенев, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.