Петък, 30 Сеп 2022

„Локомотив“ е новият водач в елитната хандбална група

29.01.2022 19:10

Хандбалният „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи като гост „Локомотив“ (Мездра) с 38:23 (18:11). Мачът от дванадесетия кръг на „А” РХГ се проведе в сп. зала на НСА в София. Още в самото начало горнооряховските „железничарите“ наложиха своята воля. Поведоха в резултата и до края не отстъпиха инициативата. На полувремето се оттеглиха с преднина от седем гола 11:18 .

През втората част домакините вдигнаха оборотите и потърсиха обрата. Горнооряховчани умело се бранеха и след бързи контраатаки бележеха. Мездренските „железничари“ не успяха да стигнат дори до изравняване, постепенно се примириха и доиграха срещата до крайното 23:38.

След този кръг  „Локомотив” (Горна Оряховица) излиза начело във временното класиране с 16 т., следван от „Шумен-61”.

Следващият мач е на „Локо” е на6 февруари с „Добруджа”.

„Локомотив”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Михаил Пенев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов.