Четвъртък, 29 Сеп 2022

Мъжете на „Локомотив“ победиха „Чардафон“ в мач от „А” група, юношите с победа и равен

22.11.2021 14:09

В мач от VIII кръг на елитната републиканска хандбална група горнооряховският „Локомотив” победи „Чардафон” (Габрово). В сп. зала „Никола Петров“ домакините поеха контрола над мача още след първия съдийски сигнал. След серия от голове поведоха с 10:5 до средата на полувремето. До края не отстъпиха инициативата и се прибраха на почивката при резултат 15:11.

В началните минути на втората част домакините бързо увеличиха преднината до 18:12. „Локомотивци“ продължиха със силната игра и до средата на полувремето разликата стигна до осем гола 25:17. До последният съдийски сигнал габровските хандбалисти действаха по-концентрирано и успяха да съкратят резултата до 33:29 в края на двубоя.

Следващият мач е от турнира за купата на България, където „Локомотив“ ще се включи от 1/4 финала и ще гостува на победителя от срещата „Левски“ – „Добруджа“.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.

Поредните си мачове изиграха и юноши ст. възраст М-16. В Русе се проведоха срещите от втория кръг на национална група „Б“. В първата си среща „локомотивци“ победиха връстниците си от „Опака-1974“ с 27:17 (12:5). Във втората записаха равенство с домакина „Мартен-67“ 29:29, след като на полувремето отстъпваха с пет гола 16:11.

С актив от 5 т. младите „железничари“ са втори във временното класиране, само на точка от „Полюс-ТМ“ (Плевен).

„Локо”: Златомир Колев, Никола Стоянов, Георги Василев, Кристиян Деянов, Мартин Костадинов, Даниел Генин, Георги Стоилов, Иво Иванов, Ванислав Коев, Стефан Георгиев, Християн Колев, Пламен Катрев.