Понеделник, 26 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Янтра“ и „Етър“ направиха зрелищно 3:3

13.11.2021 20:48

„Янтра“ (Габрово) и „Етър“ завършиха 3:3 в зрелищен мач по повод на откриването на обновения стадион „Христо Ботев“, като и шестте попадения паднаха след почивката. Новият терен бе открит от кмета на Габрово Таня Христова, като имаше щафети и изпълнения на танцов ансамбъл, а след излизането на двата отбора прозвуча националният химн.

Първата част не предложи много положения пред двете врати. В 10-ата минута Петър Казаков намери Даниел Гаджев, чийто удар мина до гредата. За етърци пък Николай Янков центрира от фаул, но вратарят улови. В 23-ата минута Симеон Чатов от домакините напредна опасно отляво и центрира към Георги Недков, който обаче не успя да засече и бе блокиран. Малко след това Христо Марков бе съборен пред пеналта, но ударът от фаул намери стената. Тони Иванов от „Янтра“ също от фаул стреля встрани.

В 31-ата минута Мариян Иванов събори откъсналия се Георги Недков и получи червен картон, а на негово място влезе Николай Дичев. На почивката влязоха останалите футболисти, а играта стана далеч по-динамична и интересна, като паднаха цели 6 гола.

„Етър“ поведе в 54-ата минута – Фемиа центрира от корнер, Янков продължи с глава топката към Дани Младенов и опитният голмайстор я засече в мрежата за 0:1. Само след пет минути отново Николай Янков изведе чудесно Дани Младенов, който удвои резултата. „Янтра“ върна обаче веднага гол – след разбъркване бившият етърец Костадин Гаджалов промуши топката покрай Господинов – 1:2. В 64-ата минута току-що влезлият Юлиян Райков стреля от дистанция до гредата, същото стори и Младенов след чудесен слалом между защитата.

„Янтра“ изравни в 72-ата минута, когато Господинов изби удар отляво, но право във Влади Иванов, който довкара топката за 2:2. Малко след това Младенов бе изведен перфектно от Митев и стреля, но вратарят спаси. В 77-ата минута обаче Константин Иванов отблизо вкара за 3:2. До края „Етър“ натисна здраво и създаде куп положения. Удар на Кялоян Митев бе избит от Гаджалов с глава от голлинията, а после пък вратарят спаси удар на Младенов. Все пак в 86-ата минута след центриране от корнер Николас Фемия с глава изравни – 3:3. В самия край на мача Атанас Кръстев реагира на неотсъден фаул срещу него и също получи червен картон.

„Етър“: Христо Иванов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Кристиян Кънчев, Ромеш Ивей, Николай Янков, Христо Марков, Христо Димитров (Анатоли Господинов, Николай Дичев, Николас Фемиа, Мартин Петков, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов, Борислав Марков, Юлиян Райков, Калоян Митев).