Вторник, 27 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” оглави класирането на „А” РХГ след победа над вицешампиона

24.10.2021 22:27

В мач от V кръг на елитната републиканска хандбална група горнооряховският „Локомотив” победи вицешампиона „Осъм” (Ловеч) и оглави временното класиране. В спортна зала „Никола Петров” двата отбора за пореден път сътвориха един невероятен спектакъл, изпълнен с множество единоборства. С началния съдийски сигнал съперниците започнаха здрава битка за всяка педя от терена и за всяка топка. Гостите първи вкараха и поведоха с два гола. Бързата реакция на домакините възстанови равенството в шестата минута 2:2. Постепенно „локомотивци” втвърдиха защитата, която се оказа непреодолима са ловешките хандбалисти. С ефективно нападение до средата на полувремето „железничарите” поведоха с 8:4. Постепенно увеличиха преднината и се прибраха на почивката при резултат 20:11.

През втората част горнооряховчани продължиха натиска и увеличиха разликата до десет гола в 40-та минута 24:14. Ловчанлии продължиха да търсят обрата с постоянни корекции в схемата си на игра. С блестяща защита и бързи атаки „локомотивци” не допуснаха това и заслужено победиха с 38:24.

Следващият кръг „Локомотив” почива, а на 7 ноември гостува в Гоце Делчев на „Пирин-64”.

„Много важна победа за нас. Конкуренцията е много голяма. Няма лесни съперници. Продължаваме да следваме нашите цели. Поздравявам момчетата за сърцатата игра”, коментира ст. треньорът на „Локо” Йордан Димитров.

„Локомотив”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.