Вторник, 27 Сеп 2022

„Локо” и „Спартак” не можаха да се победят в дербито за върха на Северозападна трета лига

23.10.2021 19:07

Спорът за лидерството в Северозападна трета лига остава завързан и след 12-я кръг на първенството, който противопостави първия и втория отбор във временното класиране.

„Локомотив” (Горна Оряховица) и „Спартак” (Плевен) завършиха при резултат 1:1 и продължават да делят първо и второ място с равен брой точки. Предимството все пак е за плевенчани, които имат мач по-малко. Алекс Георгиев откри в 51-ата минута за гостите, но само 120 секунди по-късно капитанът на домакините от Горна Оряховица Георги Колев изравни.

Двата отбора предложиха оспорван и равностоен мач. Първото полувреме завърши при 0:0, въпреки че „железничарите” натиснаха в края му и изпуснаха поне две чисти положение.

Началото на втората част донесе успех за гостите, които поведоха след грешка в отбраната на „Локо”. Алекс Георгиев откри резултата в 51-ата минута.

Само две минути по-късно  „Локомотив” бързо успя да възстанови равенството. Ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, а най-съобразителен се оказа капитанът на черно-белите Георги Колев, който от близка дистанция направи резултата 1:1.

Опитите на двата отбора да се победят не дадоха резултат. Така двата тима продължават да бъдат с равен брой точки - 28 и да заемат първите две места. Но „Локо” е с 12 мача, а „Спартак” с 11.

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Петков, 11. Велчев, 5. Ахмед, 14. Иванов, 18. Андреев, 15. Копаранов, 23. Генчев, 19. Бакърджиев, 22. Атанасов, 17. Колев, 27. Цачев

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 30. И. Георгиев, 17. А. Георгиев, 5. Върбанов, 23. Ковачев, 21. Макавеев, 8. Сантана, 6. Иванов, 10. Евертон, 18. Антонов, 7. Иванов.

В останалите срещи от кръга

Левски 2007 (Левски) - Бдин 1923 (Видин)                  2:1

Локомотив (Горна Оряховица) - Спартак (Плевен)            1:1

Етър ВТ II (Велико Търново) - ОФК Локомотив (Мездра)      1:3

Ювентус 95 (Малчика) - Вихър (Славяново)

Локомотив 1927 (Дряново) - Янтра (Полски Тръмбеш)         1:1

Севлиево (Севлиево) - Пещера (Галата)

Дреновец (Дреновец) - Академик (Свищов)                   2:1

Партизан (Червен бряг) - Павликени (Павликени)            2:2

За „Локомотив” предстои трудна седмица с гостуване на шампиона „Лудогорец” в четвъртък в мач от осминафиналите за Купата на България и веднага след това гостуване във Видин на амбициозния „Бдин” за 13-я кръг на първенството.