Вторник, 27 Сеп 2022

„Локо” победи „Левски” в отложен мач от „А” хандбална група

17.10.2021 18:37

В отложен мач от I кръг на „А” РХГ „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи „Левски“  (Левски) като гост. Срещата в обновената спортна зала на с. Българене започна равностойно. „Железничарите” първи отбелязаха за 2:0, но домакините бързо възстановиха равенството до 3:3. Това беше и повратният момент в мача. След серия от спасявания на вратаря Георги Маринов и голове в противниковата врата горнооряховските хандбалисти наложиха волята си и поведоха в 15-та мин. с 10:5. До края не отстъпиха инициативата и се прибраха на почивката с преднина от четири гола 18:14.

Второто полувреме започна с нови попадения за „локомотивци”, които до 50-та минута водеха с 33:27. В оставащото време домакините успяха да съкратят разликата до четири гола за крайното 36:32.

„Спечелихме регионалното дерби. Винаги мачовете между нас са заредени с един особен заряд. „Левски” е млад и балансиран отбор. Момчетата им играят дълги години заедно. Те са способни във всеки момент да изненадат. Неслучайно спечелиха сребърните медали от купа „България” миналия сезон и с победата си над „Пирин” дадоха възможност на нас за бронзовите медали от първенството. Поздравявам моите състезатели, че не подцениха съперника и победиха”, коментира Йордан Димитров – ст. треньор на „Локомотив”.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.