Сряда, 28 Сеп 2022

„Локомотив” загуби лидерството в Северозападна трета лига след равенство срещу „Вихър”

09.10.2021 19:42

Горнооряховският „Локомотив” направи втора поредна грешна стъпка в първенството на Северозападна трета лига и вече не е водач в класирането, въпреки че е с повече срещи от преките си съперници. След загубата от „Янтра” в Полски Тръмбеш миналата седмица, „железничарите” допуснаха равенство на свой терен срещу „Вихър” (Славяново).

Мачът започна много добре за домакините и те поведоха още в 5-та минута с гол на Янислав Цачев. Отново той покачи на 2:0 двайсетина минути по-късно след комбинация с Тодор Бакърджиев. Гостите от Славяново не само че не се предадоха, а стигнаха до равенство 2:2 през второто полувреме. Головете отбелязаха Константин Генков и Цветан Петров в последните 20 минути на мача.

Този резултат праща „Локо” на второ място във временното класиране. С 10 изиграни мача „черно-белите” имат 7 победи, 2 равенства и 1 загуба и 23 точки. Със същия точков актив, но от девет мача – 7 победи и две равенства, начело излиза „Спартак” (Плевен).

В XI кръг на 16 октомври горнооряховският „Локомотив” гостува на съименника си от Мездра.