Сряда, 28 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” победи „Ботев II” в Пловдив

12.09.2021 08:01

„Етър” продължи победната си серия, като нанесе първа загуба на „Ботев-2” (Пловдив) на неговия терен и спечели с 2:0 с попадения на Мартин Петков и Ловре Кнежевич. Успехът изпрати „болярите” на второ място във временното класиране преди останалите мачове от кръга.

Играчите на Веселин Великов започнаха мача силно и още в 3-ата минута тяхна опасна атака завърши с удар и рикошет от тялото на защитник. След още три минути „Етър” поведе. При късо изпълнение на корнер Ромеш Ивей пусна на Николас Фемия, който прострелно центрира, вратарят изби, но право към Мартин Петков, който прати топката в мрежата за 0:1.

Вторият гол падна през второто полувреме. В 53-ата минута Христо Иванов прати топката напред, Здравко Илиев с глава продължи към Ромеш Ивей. Панамецът проби на скорост и намери на другия фланг Ловре Кнежевич, който си спря топката и с диагонален удар я прати неспасяемо в мрежата – 0:2.

Това бе трета поредна победа на „етърци” в първенството (пет победи и едно реми в последните 6 мача), както и четвърти пореден официален мач без допуснат гол в мрежата им. В следващия кръг на 17 септември, петък, от 19 ч. „виолетовите” приемат „Спортист” (Своге).

„Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Мартин Петков (73 Николай Янков), Николас Фемиа, Ромеш Ивей (84 Христо Марков), Христо Димитров (65 Кольо Станев), Ловре Кнежевич.