Събота, 01 Oct 2022

Сребро и бронз за боксьорите на „Локо” от Държавното за юноши

29.05.2021 10:24

С два медала приключи участието на Боксов клуб „Локомотив” в Държавния личен шампионат по бокс за юноши. На ринга в Добрич се качиха 119 боксьори от 39 клуба.

Йоан Стефанов от „Локомотив” ГО спечели сребърен медал в кат. до 46 кг. На полуфинала Йоан отказа в третия рунд Владимир Христов от Добруджа. На финала обаче загуби от Евелин Колев от „Юнайтед спортс” (Пд).

Деян Михайлов завоюва бронзов медал в кат. до 57 кг. след победа по точки срещу Симеон Димитров от Самоков.

Мъжка игра и добър бокс показаха и останалите състезатели на Локомотив - Виктор Костов, Александър Димитров и Павел Люцов, които загубиха четвъртфиналите си срещи и останаха извън борбата за медалите.

Следващият шампионат за юноши ще бъде през октомври тази година в спортна зала „Никола Петров”, където с помощта на публиката боксьорите на „Локо” ще опитат да се качат на върха в почетната стълбица.