Сряда, 28 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив“ е шампион на Б-РХГ зона „Мизия“

28.03.2021 16:02

В спортната зала на Медицинския университет в Плевен се проведе последният турнир на Б „РХГ“ за мъже на зона „Мизия“. „Локомотив“ влезе в този кръг като водач във временното класиране. По програма железничарите изиграха три срещи.
В първата се изправиха срещу втория в зоната – „Чардафон“. Двата отбора ги деляха само две точки. Залогът беше Купата. Още в началото двата тима се вкопчиха в здрава битка за всяка топка и всеки гол. Равенството се запази до средата на полувремето. В оставащото време след серия от попадения „локомотивци“ поведоха. Успяха да задържат преднината и се прибраха на почивката при резултат 8:5.
През втората част габровските хандбалисти потърсиха промяната. Железничарите отговориха с желязна защита и не позволиха обрат. Победа със 17:15 изпрати Купата в тяхната витрина.
За протокола „Локомотив“ изигра другите два мача, в които се наложи над градския съперник „Раховец-2008“ със 17:11 (11:5) и домакина „Спартак“ (Плевен) с 20:12 (8:7).
„Щастливи сме с поредната купа! Поздравявам момчетата! Играха без напрежение. В първия мач запазиха спокойствие и победиха. След това беше лесно. Честито на всички!“, заяви Любослав Димитров от щаба на „Локомотив“.
Локо: Павел Павлов, Любен Иванов, Кристиян Йорданов, Димитър Велчев, Валентин Василев, Васил Боев, Илиян Стоянов, Златомир Колев, Йордан Димитров, Никола Стоянов, Стилян Димов, Валентин Николов, Радослав Георгиев, Венцислав Георгиев.