Вторник, 27 Сеп 2022

Младшата на хандбалния „Локомотив“ се класира на финалите за Купата

22.03.2021 07:00

В Спортна зала „Никола Петров“ се проведе една от четирите квалификации за влизане в основната схема на турнира „Купа България - БФХ“ за юноши мл. възраст М-14. ХК “Локомотив“(Горна Оряховица), ХК “Пирин-64“ (Гоце Делчев), ХК “Осъм“ (Ловеч) и ХК“Опака-1974“ (Опака) спориха за две места.
Три мача изиграха младите железничари. В първия надиграха връстниците си от Гоце Делчев с 21:18 (8:8). Във втория излязоха срещу коравия тим от гр. Опака. Първото полувреме премина под диктовката на гостите, които се прибраха на почивката с преднина от три гола (11:14). През втората част локомотивци подобриха играта си и успяха да стигнат до така желаната победа 25:21.
В третата среща се наложиха над „Осъм“ с 15:13 (10:6) и взеха първата квота. В последния мач от квалификациите „Опака“ победи „Пирин-64“ и също се класира за финалите.
Другите отбори, придобили право да играят в заключителния турнир, са ХК “Кубрат“(Кубрат), ХК “Добруджа“ (Добрич), ХК “Поморие“ (Поморие), ХК “Мартен-67“ (Мартен).
Локо: Християн Колев, Тодор Тодоров, Георги Василев, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Георги Стоилов, Радостин Байчев, Константин Бакалов, Иво Иванов, Стефан Георгиев, Михаил Тодоров.