Вторник, 27 Сеп 2022

„Етър“ направи 1:0 над „Черно море“ във Варна

05.12.2020 08:01

Втора поредна победа с 1:0 грабнаха етърци – този път като гости над „Черно море“ във Варна. Това им позволи да изместят „Славия“ от 13-ото място, макар и „белите“ да имат мачове повече. Отново Преслав Боруков донесе трите точки след удар с глава, информира клубният сайт www.etarvt.bg.
Първият удар в мача дойде чак в 30-ата минута, когато Милчо Ангелов стреля с глава, но вратарят улови топката. Малко след това домакините претендираха за дузпа за падане на Леандро в наказателното поле.
В 34-ата минута Антон Огнянов центрира в наказателното поле от фаул, топката се отклони от Божидар Кацаров към далечната греда, откъдето Преслав Боруков реализира  – 0:1! През втората част домакините доминираха, но така и не успяха да преодолеят отбраната и вратаря Христо Иванов.
В 46-ата минута Цветомир Панов центрира прецизно към точката на дузпата, където Илиан Илиев на скорост засече с глава, но право в ръцете на Христо Иванов. В 53-ата Файсел Касми стреля опасно, но над вратата на гостите. В 63-ата минута Матиас Курьор направи куриозен пропуск. Нападателят  получи центриране по земя от Илиан Илиев, но я прати над вратата.
Секунди след това пропуск направи и Васил Панайотов. Последва ново центриране към Курьор, на който малко не му достигна да реализира. До края етърци удържаха аванса си и заслужено ликуваха с трите точки.
„Етър“: Хр. Иванов,  Огнянов (69 Д. Пехливанов), Алдаир (69 Едур), Кацаров, Станев (91 Михайлов), М. Иванов, Крачунов, Хубчев, Я. Пехливанов (78 Купенов), Ангелов (78 Петков), Боруков/ сн. www.etarvt.bg