Събота, 08 Oct 2022

Хандбалният „Локомотив” е на четвъртфинал за купа „България”

25.11.2019 13:21

Хандбалният „Локомотив” победи „Левски” (Левски) с 41:21 и се класира за следващата фаза на турнира за купата на „България”. Гостите от Левски успяха да поведат, но домакините веднага отвърнаха и до 5-та минута равенството беше възстановено 2:2. След това „железничарите” поеха инициативата и започнаха да трупат преднина до 18:12 в края на полувремето.
През втората част хандбалистите от „Левски” увеличиха скоростта. „Железничарите” обаче не позволиха обрат. Умело се бранеха и с бързи пробиви бележеха. До 45-та мин. резултатът стигна до 32:16. Това даде възможност на щаба на „локомотивци” да изпробват в игра юношите, които затвориха мача до крайното 41:21.

В следващата фаза „Локомотив” ще срещне „Пирин-64” (Гоце Делчев), като жребий ще определи домакинството.
„Локо”: Веселин Лазаров, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Тодор Калчев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Йордан Михнев, Емилиян Синигеров, Велимир Даскалов, Петър Николов, Николай Генов, Преслав Митев, Георги Кръстев, Пресиян Стоянов.