Спорт

Лекоатлети от Горна Оряховица и Лясковец с четири купи от Дунавски маратон "Приста рън"

19.03.2019 09:57
Лекоатлети от Горна Оряховица и Лясковец с четири купи от Дунавски маратон \

За втора поредна година в Русе се проведе състезанието Дунавски маратон "Prista Run". В него  участваха петима лекоателети от Горна Оряховица и Лясковец, които се включиха в дистанциите 7 км, 14 км и 35 км.

В най-късата и масова дистанция - с 55 участници,  вицешампиони станаха Венцислав Трифонов и Магдалена Борисова. В средната дистанция също второ място зае Милена Савова, а в най-дългата дистанция - 35 км, шампион стана Милен Ковачков, a Илия Бончев зае седмо място.
Участие в състезанието взеха състезатели от Русе, Варна, Плевен, Горна Оряховица, Лясковец, Търговище и др. Всички  призьори получиха награди от спонсорите на събитието "Метро", "Try to fly" и "Sing Sport".