Горна Оряховица Предимно ясно 18°C
сряда, 15 юли 2026
Общество Горна Оряховица

Семейните съботи в Историческия музей в Горна Оряховица продължават с представяне на оръжия от Априлското въстание и Освободителната война

  15.07.2026 13:44  
Семейните съботи в Историческия музей в Горна Оряховица продължават с представяне на оръжия от Априлското въстание и Освободителната война

На 18 юли Историческият музей в Горна Оряховица кани във втората част от забавно-образователната поредица „Семейни съботи в Музей“, която също е посветена на оръжията и бойното дело. След като миналата събота с помощта на реконструктора Ивайло Антонов гостите бяха отведени в епохата на Второто българско царство, предстои придвижване напред във времето - до Възраждането.

Отново ще ни помогнат реконструктори - Йончо Боянов, Николай Цонев и Йордан Райков, които са учители по история във великотърновски училища и са членове на Национално дружество „Традиция“, клон Велико Търново. Те ще представят униформи, снаряжение и различни видове огнестрелно и хладно оръжие от епохата на Априлското въстание и Освободителната война, анонсира екипът на Музея.

Началото на семейната събота е в 10:30 часа с играта „Пътешественикът и тези чудни, чудни вещи“. За най-добрите отново са подготвени награди.

Входът е 2,56 евро за семейство. Очакваме ви да се забавляваме и учим заедно, канят от Музея. 


Последни новини

Анкета

Съгласни ли сте горнооряховската МБАЛ "Св. Иван Рилски" да бъде включена в плана за приватизация?


Резултати