Представители на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия се срещнаха с областния управител Марин Богомилов и заместник-областния управител Петър Димитров. Експертите Иван Николов и Росен Ганев представиха пред губернатора проект „Предоставяне на комплексни услуги на предприятията от Северните райони на България с цел подкрепа на тяхното устойчиво развитие и растеж чрез подпомагане дейността на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП)", известен като Програма "Северът в растеж".
Дейностите по проекта са насочени в подкрепа на микро, малките и средните предприятия в Северна България, като основна цел е да се повиши конкурентоспособността на бизнеса и да се стимулира неговото устойчиво развитие. За целите на проекта са създадени шест мобилни екипа, всеки от по двама експерти, които оперират в 14 областни града, един от които е Велико Търново. Мобилни екипи по проекта съдействат на предприятията в идентифициране на най-подходящите актуални или предстоящи процедури, инициативи и инструменти в помощ на МСП. Областният управител на Велико Търново се ангажира с популяризирането на възможностите за малките и средни предприятия в Областта. Потенциалът на компаниите от Северна България е видим и предлаганите работещи решения за подпомагане чрез национални и европейски програми за финансиране, дава допълнителна възможност за надграждане на съществуващите бизнес модели за развитие. Проектът се реализира в срок от 36 месеца.
Линкове: https://forms.gle/s9HGZzBDzyJBKNEL9
29°C




--700.jpg)


