С победа на ФК „От кол и въже“ завърши тазгодишното издание на общинския турнир по футбол на малки врати в Елена. В двубоя за първото място ФК „От кол и въже“ се наложи с 2:0 над ФК „Слабаците“. Срещата премина със спортсменски дух и много емоции, а състезателят на победителите – Метин Ходжев, бе отличен със специалната награда „Голмайстор на турнира“.
В малкия финал отборът на ФК „Острилките“ победи ФК „Рудановски“ (с. Константин) с 3:1 и заслужено зае третото място в крайното класиране.
След края на турнира Десислава Шопова – заместник-кмет „Хуманитарни дейности поздрави участниците за спортсменската игра и активното участие. Тя връчи купи и медали на призьорите, а класираният на четвърто място отбор получи утешителна награда – топката от финалния мач.
Срещите бяха ръководени от съдиите Йоан Димитров и Пенчо Ковачев, които се отличиха с обективни и точни отсъждания. За здравословното състояние на състезателите през цялото време следеше медицинското лице Мариета Караиванова-Раднева.
В турнира се включиха общо пет отбора: ФК „Слабаците“ с капитан Джунеит Салиев, ФК „От кол и въже“ с капитан Илия Иванов, ФК „Острилките“ с капитан Любомир Лазаров, ФК „Рудановски“ (Константин) с капитан Шабан Хасанов и ФК „Борците“ с капитан Анатоли Христов.
Надпреварата остава едно от най-популярните събития в спортния календар на общината. И тази година тя привлече сериозен интерес както от участници, така и от публика, които изразиха надежда за още подобни инициативи, носещи положителни емоции както на терена, така и извън него.
30°C









