Неделя, 28 Апр 2024

Велико Търново Спорт

Георги Тодоров от СК „Катана“ със злато от Държавното по кикбокс

11.03.2024 12:46

Шампион от Държавното първенство в най-масовия стил на кикбокса – лоукик, стана Георги Тодоров от великотърновския клуб „Катана“. Тодоров, който работи под наставничеството на сенсей Самир Мутишев, спечели първото място в категория до 86 кг, юноши старша възраст.

Първенството протече в рамките на 3 дни с рекорден брой участници. Според сециалисти, проведеното в Стара Загора състезание е най-силното досега в историята на български кикбокс.

Великотърновският клуб участва с петима бойци. В кат. до 75 кг вицешампион стана Пресиан Маринов. Само на стъпка от върха остана и Виктор Василев в кат. до 60 кг.

Организатори на първенството бяха старозагорският СК „Берое“ Кикбокс със съдействието на Община Стара Загора, Българската конфедерация по кикбокс и муай-тай (БККМТ) и партньори./ сн. клуб „Катана“