Понеделник, 29 Апр 2024

Хандбалният „Локомотив“ загуби дербито с „Шумен-61“

19.02.2024 08:40

Хандбалният „Локомотив“ допусна първа загуба за сезона от шампиона „Шумен-61“. Дербито от XIV кръг на елитната хандбална група се изигра в „Арена Шумен“. Началните минути бяха белязани от традиционната размяна на голове до 3:3. След грешки в двете фази на играта на гостите, домакините успяха да поведат с 8:5 до средата на полувремето. До края му те успяха да задържат преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 13:9.

През втората част „локомотивци“ вдигнаха оборотите и се опитаха да променят развоя на срещата. Опитните домакини умело бранеха резултата, не позволиха обрат и се поздравиха с победата в края на мача 29:24.

Отборът на ХК „Локомотив”: Павел Данаилов, Тодор Калчев, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Димитър Георгиев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.