Велико Търново Спорт

„Етър" отстъпи с минималното 1:0 на „Локомотив" (Пловдив)

09.02.2024 16:16
„Етър\

„Етър" отстъпи с минималното 1:0 на „Локомотив" (Пловдив) в последната си контрола от подготовката. Мачът се игра на стадион „Трейс арена" в Стара Загора. Още във 2-ата минута пловдивчани нацелиха напречната греда зад Величков, а после създадоха още две опасни ситуации.

В 19-ата минута „Локомотив" поведе - Бубакар Дион получи пас зад защитата, излезе на позиция и прехвърли вратаря за 1:0. Последваха минути без опасности пред двете врати, а в края на полувремето „Етър" имаше шанс да изравни. Николай Янков намери Крум Стоянов, който центрира и Хосекарлос ван Ранкин с глава стреля опасно до гредата.

На почивката Светослав Петров пусна в атака Ловре Кнежевич и Иван Василев на мястото на Ивайло Димитров и Янков, а в хода на полувремето направи още редица смени. „Локомотив" отправи още два удара. В последния четвърт час етърци активно потърсиха изравняване, изпълниха общо осем корнера, а в 80-ата минута Кнежевич с шут с левия крак прати топката до гредата, но нови голове в проверката не паднаха.

„Етър" завършва подготовката с три победи и три загуби в контролите. Първият официален мач е на 18 февруари (неделя) от 12:45 ч. на стадион „Ивайло" срещу ЦСКА 1948.

„Етър": Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Ангелов, Луис Кордова, Георги Александров, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров (Ангел Мартинов, Кристиан Секулич, Дидис Лутумба-Пита, Жан-Марк Тибуе, Мартин Николов, Иван Василев, Ловре Кнежевич, Кольо Станев, Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Георги Иванов).