15 танца – всички с награди от престижни конкурси и фестивали през годината, показа балет „Грация“ в традиционния си Коледен концерт.
45 балерини от 3 до 18 години, заедно с единствения джентълмен сред тях Никола, се качиха на сцената в Зала 1 на Общината, за да покажат най-доброто от изминаващата година.
Водещи на балетното шоу бяха звездите от вокалната школа на Аделина Колева и НЧ „Напредък 1869“ Ерик Михайлов и Ивайла Николова. В програмата участва и още един от прекрасните гласове на Аделина – Диана Йорданова.
В края на вечерта и кметът Николай Рашков насърчи малките таланти от Горна Оряховица и получи специална балетна играчка за елхата.
Възпитаниците на Соня Георгиева и Анита Михайлова имаха много поводи за радост през 2023 г. и споделиха своето изкуство със своите близки и с приятелите на балетното изкуство в Горна Оряховица. Цялото старание не беше напразно. В края на вечерта, след традиционния Коледен танц на всички от Школата, в залата влезе и Дядо Коледа с голям чувал. В смях, блъсканица и голяма радост хлапетата получиха своя сладък дар и правото на малко ваканция преди новите предизвикателства, които идват с 2024 г.