Вторник, 12 Мар 2024

Велико Търново Спорт

С пълнен шаран си тръгнаха победителите в атрактивния Никулденски маратон на Арбанаси

12.12.2023 10:43

За втора поредна година Спортен клуб „Браун тим“ проведе Nikulden Trail Run и събра много ентусиасти не само от региона, но и от цялата страна. Въпреки ниските температури, участниците пробягаха трасетата със снежни и кални участъци на места, но и с безброй красиви гледки.

Организаторите предложиха две добре почистени и маркирани трасета със старт-финал край „Калоянова крепост“ – къса дистанция от 10 км, наречена „Каракуда“ и дълга – 17 км „Шаран“. Всички участници получиха брандирани хавлиени кърпи, както и медал при финиширане, а най-добрите бяха отличени със специални награди от спонсорите, първенците получиха и по един голям пълнен шаран.

Най-бърз при мъжете на дистанция „Шаран“ 17 км беше Валентин Шишков, състезател и треньор на СКО „Трапезица 1954“ (Велико Търново). Негови подгласници бяха Деан Гинев (В. Търново) и Ивайло Каменаров (Русе).

При жените на дългата дистанция победата грабна Кристина Иванова, която е състезател и треньор на СК „Браун тим“ (Велико Търново). Второ и трето място заеха съотборничките ѝ Валерия Димитрова и Теодора Табакова.

При мъжете на късата дистанция победител стана Венцислав Трифонов (СК „Браун тим“ В. Търново), който с финален спринт изпревари Преслав Пейнов (Арбанаси), третата позиция зае Вели Исов от Сливен.

При жените на дистанция „Каракуда“ 10 км победител стана Златка Вълчева (Пловдив), следвана от Румяна Пановска (В. Търново) и Магдалена Гатева („Тангра“ Варна).

„Радваме се, че и по-малкото братче на „Търново ултра” се разраства и върви добре, но разбира се, че усилията ни отново ще бъдат обединени около организацията на най-голямото спортно събитие в района, в което очакваме да се включат над 1500 състезатели. Вече сме започнали подготовката на трасетата и други организационни въпроси, за да може мероприятието да мине гладко. 9-тото издание на „Търново Ултра” ще се проведе на 13-14 април 2024 година“, споделиха организаторите от „Браун тим“.

Снимки, видео и резултати може да намерите на страницата във фейсбук Tarnovo Ultra