Неделя, 21 Май 2023

„Локо“ победи „Павликени“ с 4:1, но контузии вадят основни играчи от първенството

18.02.2023 19:18

Горнооряховският „Локомотив“ се наложи над „Павликени" с 4:1 на терена на Долна Оряховица в последната контрола през зимната пауза. За съжаление мачът бе съпътстван от две тежки контузии - счупен нос на Александър Узунов и счупена ключица на Димитър Костадинов.

Силен вятър затрудни играта на двата отбора. Желанието за победа на „Локо" даде резултат в края на полувремето. В 42-та минута Янислав Цачев вкара гол с удар извън наказателното поле за 1:0, а в 45-тата минута Даниел-Виктор Кънчев изведе Георги Колев, който отбеляза за 2:0.

През втората част удар с лакът бе причината за счупването на носа на Александър Узунов. Съдията изгони проявилия се играч и на негово място се появи друг от отбора на „Павликени". С пас на Станимир Андреев и гол на Николай Иванов в 65-тата минута резултатът набъбна до 3:0. В 84-тата минута от фаул след директно изпълнение гостите вкараха за 3:1. За нарушение в наказателното поле, при което се контузи Димитър Костадинов, в 86-тата минута бе отсъдена дузпа, която реализира Джихат Кямил за крайното 4:1. В игра се появиха всички резерви на „Локомотив".

„Следващата седмица се подновява първенството на Северозападна Трета лига. „Локомотив" гостува в Свищов на местния "Академик".

Стартов състав на „Локо“: Венцислав Димитров (в), Кристиян Райчев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров (к), Ивайло Велчев, Александър Узунов, Янислав Цачев, Даниел – Виктор Кънчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев, Димитър Байдаков.

Влезли в игра: Ивайло Стефанов (в), Красен Трифонов, Явор Генчев, Станимир Андреев, Джихат Кямил, Кристиян Дечев, Борислав Бъчваров, Мартин Господинов, Николай Иванов, Данаил Петков, Димитър Костадинов, Ангел Паунов.