Понеделник, 26 Сеп 2022

Всички представители на Горнооряховската школа на Международния турнир по спортна акробатика спечелиха медали

25.04.2021 16:50

И трите вида, представители на горнооряховската школа в спортната акробатика, спечелиха медали от Международния младежки турнир по спортна акробатика, който се проведе в „Асикс Арена” в столицата паралелно със Световната купа за мъже и жени.

Мартин и Данаил Николови останаха втори сред мъжките двойки във възраст 12-18 години. Състезателите на „Джим денс” тръгнаха отлично и поведоха в класирането след балансовата комбинация, после допуснаха грешки на темповата и завършиха четвърти. След финалното изиграване обаче спечелиха сребърните медали. Златото е за двойката от Казахстан.

Тройката на „Акро Нова” Ванеса Стойчева, Елеонора Помакова и Михаела Ганчева зае трето място във възраст 11-16 г. Шампионки са представителки на Германия, а сребърните медали са за тройка от „Нефтохимик” (Бургас).

Бронзови медали спечелиха и момичетата на „Акро Нова” от двойката жени във възраст 11-16 г. Магдалена Тодорова и Елина Хинкова. В техния вид златото и среброто отива за Германия.

И трите горнооряховски вида имат спечелени квоти за Световното първенство в Швейцария това лято.