Събота, 08 Oct 2022

Бронз за Магдалена Гатева от обиколката на най-стария български морски курорт

29.09.2020 12:29

През изминалия уикенд  „Св. св. Константин и Елена“ беше  домакин на лекоатлетическа обиколка.За трета поредна година участниците в състезанието  бягаха сред красивата природа и зеленината на първия български морски курорт.
За победителите бяха осигурени награди от Община Варна, Hotel Primorski и Aquahouse Thermal & Beach.
Стартът на спортното събитие  беше даден в 10:30 часа от Търговски център Приморски, а  в състезанието участваха както малки, така и  големи. Жените и мъжете  пробягаха дистанция 2400 м., като участие при жените взе лекоатлетката от Горна Оряховица Магдалена Гатева. Тя се класира на трето място.

Само преди броени дни Магдалена смени фамилията си от Борисова на Гатева, след като се омъжи.
След няколко дни Магдалена ще разбере и класирането си на виртуалното състезание, организирано от www.virtualdistance.net. Участниците в него трябваше да изминат колкото се може повече километри през месеците юли и август. Лекоатлетката измина 1550 км. и с нетърпение очаква да разбере кое място е заела.