Вторник, 27 Сеп 2022

Купа „Янтра” замина за Ловеч

26.02.2018 11:41

Йонко Йотов от Ловеч спечели деветото издание на зимния турнир по спортен риболов, организиран от горнооряховския клуб „Янтра”. Студ, дъжд и сняг съпътстваха състезанието, което се проведе в неделя до моста към Долна Оряховица. Риболовът вървеше слабо, но всички незгоди не изплашиха риболовците, а направиха състезанието крайно оспорвано. В крайна сметка грамове разпределиха отличията.
22 риболовци от цялата страна се включиха в състезанието край Долна Оряховица, провеждано по правилата на Миждународната федерация по спортен риболов. Йонко Йотов спечели първото място с 2 наказателни точки и улов от 3.600 кг. Също с 2 н.т и само с 30 грама по малък улов втори остана Симон Симонян от Варна. Трети с най-сериозен улов – 5.170 кг., но с 3 наказателни точки се нареди Георги Михайлов от Велико Търново. Домакините този път не успяха да се наредят сред призьорите. Най-предно класиране за горнооряховчани записаха Пламен Миланов и Милчо Милев, които са съответно девети и десети.