За седми пореден път еленското село Блъсковци беше домакин на Празника на мекицата, който отново събра жители и гости на вкусно и весело тържество. Организатори на събитието са Кметско наместничество с. Блъсковци и НЧ „Съгласие – 2014“ и Община Елена.
Официалното откриване на празника бе направено от кметския наместник Катя Цветкова и заместник-кмета „Хуманитарни дейности“ Десислава Шопова, която поздрави всички присъстващи и им пожела весел и вкусен празник, много усмивки и добро настроение.
Над 10 майсторки се включиха в приготвянето на традиционните мекици, а гостите имаха възможност да опитат вкусните изкушения, поднесени с домашни сладка, сирене и пудра захар. Най-голямо вълнение празникът донесе на децата, които също се включиха в приготвянето на мекиците.
Събитието бе съпътствано от богата празнична програма с музика, танци и много настроение.
Част от празника и тази година бе пешеходният поход, който събра 19 любители на движението и природата. Участниците преминаха по живописен маршрут, изпълнен с добро настроение и приятелски дух, а след похода се включиха във веселото тържество.
Празникът на мекицата за пореден път превърна село Блъсковци в място на традициите, вкусната храна и доброто настроение.
17°C








