Горна Оряховица Ясно 17°C
четвъртък, 04 юни 2026
Лясковец Спорт

Над 70 деца и младежи стартираха в Giro d`Lyaskovets

  09.05.2026 20:50  
Над 70 деца и младежи стартираха в Giro d`Lyaskovets

Броени часове преди в Лясковец да премине световния елит в колоезденето, малки и по-големи ентусиасти се впуснаха в надпревара с велосипеди. Обиколката Giro d`Lyaskovets се организира от Спортен колоездачен клуб „Браун тим“, с подкрепата и съдействието на Община Лясковец и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви.

Общо 77 деца и младежи от общините Лясковец и Гора Оряховица застанаха на стартовата линия пред Общината. От името на кмета Васил Христов участниците приветства заместник-кметът Емилия Жилиева. За да ги поощри, тя им пожела да са упорити, силни и внимателни по трасето. Калин Пенчев и Мариела Терзиева и помощен екип на СКК „Браун тим“ се погрижиха за техническата организация по протичане на състезанието, а органите на реда – за безопасното преминаване на младите колоездачи по дъждовното трасе. Освен дъжда, който не уплаши никого, имаше и затруднение с изкачването по булевард „Христо Ботев“, но децата се справиха с предизвикателството.

Община Лясковец осигури като награда тематични фланелки, имаше и подаръци напитки от спонсори, както и медали за спечелилите призовите места. Наградите връчиха заместник-кметовете Емилия Жилиева и инж. Деница Коева.


Последни новини

Анкета

Съгласни ли сте горнооряховската МБАЛ "Св. Иван Рилски" да бъде включена в плана за приватизация?


Резултати