Горна Оряховица Ясно 17°C
четвъртък, 04 юни 2026
Други Елена

Училище се нуждае от подкрепа, за да изпрати свои деца на световно състезание по креативен дизайн в САЩ

  28.04.2026 14:31  
Училище се нуждае от подкрепа, за да изпрати свои деца на световно състезание по креативен дизайн в САЩ

СУ „Иван Момчилов“ в Елена продължава традицията да участва в Световното състезание по креативен дизайн. През последните 14 години американската компания Certiport заедно с Adobe организират най-голямото Международно младежко компютърно състезание по креативен дизайн. В Adobe Certified Associate World Championship участниците изграждат графичен проект с едновременното използване на Photoshop, Illustrator и InDesign.

Тази година в квалификациите участваха голям брой ученици от над 100 държави. С най-добро класиране в България са Никол Миндизова и Сияна Чергиланова от 10.а клас на еленското училище. Те са в основата на отбора, който с още един състезател от Бургас, ще ни представи на световните финали в Анахайм, Калифорния. Надпреварата ще се проведе от 26 до 29 юли 2026 г.

За участието на момичетата са необходими 7000 евро и училището търси съдействие в набирането на тези средства. Финансовата помощ е необходима за самолетните билети и престоя в САЩ по време на състезанието. Желаещите да подпомогнат това изключително постижение могат да преведат пари на следната банкова сметка:

BG02CECB97903198195101 с основание „Състезание САЩ“ и получател СУ „Иван Н. Момчилов“.

При нужда от договор за дарение се обадете на телефон 087 753 6718.

Ако се затруднявате с банковия превод, можете да внесете парите в счетоводството на училището.

Предварително благодарим на всички дарители, казват от СУ „Иван Момчилов“.

 


Последни новини

Анкета

Съгласни ли сте горнооряховската МБАЛ "Св. Иван Рилски" да бъде включена в плана за приватизация?


Резултати